MEDİKODENTAL


MEDİKODENTAL Tıbbi Cerrahi ve Dişçilik Malzemeleri Tic. Ve San. Ltd. Şti. olarak, kurulduğumuz 1986 yılından bu yana 35 senedir Türk Ortodonti sektörüne, ortodonti malzemelerinin pazarlama ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

"Sağlıklı Dişler ve Güzel Gülüşler'' ile olan aşkımız, zaman içinde bizi İstanbul merkez ofisimiz, İstanbul Çapa, Ankara ve İzmir'de bulunan şubelerimiz ve 23 çalışanımız aracılığı ile dünya çapında değerini kanıtlamış firmaların ürünlerini sunar hale getirdi.

Amacımız siz Sayın Ortodontistlerimizin tüm ihtiyaçlarını tek elden karşılamaktır. MEDİKODENTAL olarak, farklı taleplere cevap verebilmek adına bünyemizde barındırdığımız ürün çeşitliliği ile alanımızda pazar lideri olmanın gururu içindeyiz.

+90 (212) 219 97 55
Seba Office Boulevard No:21 A Blok K:4 D:34 İstanbul
Ormco

Ormco

Amerika merkezli ORMCO, yüksek kalite, yenilikçi ortodontik ürünler ve mükemmel müşteri hizmetleri ile 45 yılı geçkin saygın bir tarihe sahiptir. ORMCO ürünleri tedavinin rahatsızlıklarını ve süresini minimize ederken hayat boyu sonuçlar yaratacak sistemler üretmektedir.

Forestadent

Forestadent

FORESTADENT, Pforzheim Almanya’da yerleşik bir firma olarak,dünya çapında lider ortodontik malzeme üreticilerindendir. 100 yılı aşkın geleneksel bir aile işletmesi olan FORESTADENT yüksek hassasiyet ve kaliteyle üretim yapmaktadır.

GC Orthodontics

GC Orthodontics

Diş hekimliği endüstrisi, neredeyse bir asırdır, GC'yi kaliteli dental ürünler için üst düzey bir sağlayıcı olarak kabul etmiştir. 600'den fazla farklı ürün türünden oluşan olağanüstü bir yelpazeyle GC, dünyanın her yerindeki insanların ağız sağlığını iyileştirmeye yardımcı olmaya devam ediyor. 2011'deki Tsunami felaketinden sonra, GC ve TOMY Inc. dayanıklılarını kanıtlamanın, müşterilerinin sadakatini geri ödemenin ve pazardaki en üst sırasını yeniden kurmanın gerekli olduğunu hissetti. Bu hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için, GC ve TOMY Inc. Birlikte bir anlaşmaya vardılar. GC Corporation yeni bir bölüm olan GC Ortodonti'yi kurdu. GC Orthodontics, dünyanın her yerinden ortodontistlere, -zaten bildikleri ve severek kullandıkları- yüksek kaliteli ürünler sağlamak için çalışıyor.

Scheu Dental

Scheu Dental

SCHEU ismi, 80 yıldır üstün kalitenin adı olmuştur. Artık 3. nesil tarafından idare edilen aile işletmesi, ortodonti ve basınçlı kalıp tekniğinde geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. SCHEU, sadece Almanya’da değil, 100ün üzerinde başka ülkede de uzmanlığını kanıtlamıştır.

OBS

OBS

Dr.Chris Chang tarafından yaratılan OBS ürünleri, medikal sınıf, paslanmaz çelik ve titanyumdan yapılmıştır ve basit tasarımı, düşük başarısızlık oranı ve mükemmel kalitesi nedeniyle doktorlar tarafından büyük beğeni toplamaktadır. OBS, maksimum ve güvenilir ankraj için sahip olmanız gereken gizli silahınızdır.

Highland Metals

Highland Metals

Highland Metals Inc. 1988 yılında Ken Highland tarafından ortodontistlere en kaliteli teli en iyi fiyata sunma fikriyle faaliyetine başlamıştır. Yüksek kalite ve en iyi fiyat sloganı ile ortodonti sektörüne dünya çapında hizmet vermektedir.

TASK

TASK

TASK INC, 1968 yılında Tokyo, Japonya’da kurulmuştur. Ortodonti, Cerrahi, Laboratuar ve benzeri el aletlerinde uzmanlaşmıştır. Halen 30’un üzerinde ülkeye ihracatları bulunmaktadır.

CA DIGITAL

CA DIGITAL

CA DIGITAL, ortodonti, termoform teknolojisi ve uyku tıbbı alanlarında yüksek kaliteli dental ürünlerdeki uzmanlığıyla tanınan, Alman merkezli SCHEU-DENTAL kuruluşunun bir yan kuruluşudur. SCHEU-DENTAL 90 yıl önce diş hekimi Dr. Rudolf Scheu tarafından kurulmuştur. Geleneğe bağlı olan şirket, başarı öyküsünü şu anki CEO'su Christian Scheu altında üçüncü nesilde de sürdürüyor. Christian Scheu ve Dr. Yong-min Jo, dijital tedavi çözümlerine yönelik sürekli artan taleple başa çıkmak için 2011 yılında CA DIGITAL GmbH'yi kurdu.

Dentos

Dentos

Dentos, 2001 Ocak ayında, ortodonti konusunda uzmanlaşmış üç profesörün özel ortodonti ürünleri üretmek için bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Dentos, ortodontik ankraj için Abso Anchor microimplantlar ve microimplantlar ile birlikte kullanılacak ürünler üretmektedir.

Uniz

Uniz

UNIZ Technology, 3D yazıcıların ve ışığa duyarlı reçine malzemelerinin araştırma ve geliştirme, üretim ve satışına odaklanan bir yüksek teknoloji şirketidir. Merkezi Pekin'de bulunan şirket, Amerika Birleşik Devletleri ve Hollanda'da denizaşırı hizmet merkezleri ve Guangxi'de bir üretim üssü kurarak tüm dünyayı kapsayan bir pazar düzeni oluşturdu. LCD foto-kürleme teknolojisinin öncüsü ve lideri olarak UNIZ teknolojisi, 40 temel patentle yazılım, donanım ve kendi kendine araştırma teknolojisinde uzmanlaşmış ve kendi kendine araştırma sarf malzemeleri CE ve FDA sertifikası ile onaylanmıştır.

DANY

DANY

FDA onaylı Silver ve Parylene (Bio-polymer) kaplama NiTi ve Çelik tel üretimi yapan DANY alanında pazar lideri olmayı hedefleyen yenilikçi bir firmadır. Kaliteden ödün vermeden müşteri taleplerini karşılamak için yenilikçi yaklaşımlar ile ortodonti sektörüne hizmet vermektedir.

Swiss DentaCare

Swiss DentaCare

İsviçre merkezli SDC Switzerland SA, sektöre yeni aşındırma ürünlerini, bilinen İsviçre kalitesi ile sunmaktadır. Ürünlerin başarısı İsviçre, İspanya, İtalya ve Almanya’da yapılan araştırmalar ile belgelenmiştir.

MEDESY

MEDESY

600 yıllık geçmişi olan İtalyan firma MEDESY, 1970’lerde dental ve cerrahi el aletleri ve pensler üretmeye başlamıştır.

WEHMER

WEHMER

1943 yılında Bruno Friedrich Wehmer tarafından Illinois – ABD’de kurulan Wehmer, ortodonti profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlamaktadır. Orjinal üretim bantı sefalometrik radyografi ekipmanları ile kısıtlıyken, 1960’dan itibaren ürün gamı makina çeşitleri (alçı kesme makinası & alçı karıştırma makinası gibi ) ile genişlemiştir.

BUSCH

BUSCH

Almanya Düsseldorf'ta kurulan BUSCH 100 seneden fazladır dental ürünler başta olmak üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. Kaliteden ödün vermeden yeni ürünlerle yelpazesini genişleten BUSCH 100'den fazla ülkede hekimlerin taleplerini karşılamaktadır.

DR. Hinz

DR. Hinz

1982 senesinde Prof.Dr.Hinz tarafından kurulan Dr.Hinz Dental, diş hekimleri ve ortodontistler için malzeme üretimine başlamıştır.Firmanın ürünleri başlıca; erken ortodonti tedavilerini, set-up tekniğini, horlama terapisini ve alçı model kalıplarını kapsamaktadır.

Phimentum

Phimentum

Ortodontist ve Boston Üniversitesi'nde profesör olan Dr. Melih Motro tarafından, 2019 yılında, geleneği en son teknolojiyle birleştirerek ortodontide devrim yaratmak için Boston'da kurulmuştur. Phimentum firması tarafından yaratılan Ortho Dx sistemi, hasta görüntülerini ile röntgenleri yönetmek ve tüm verileri analiz etmek için harcanan gereksiz zamanı azaltarak klinik verimliliği artırmak için tasarlanmıştır. OrthoDx, Ortodontik teşhis ve tedavi planlaması için geçmeniz gereken süreçleri otomatikleştirmek için son teknoloji Yapay Zeka algoritmalarını kullanır.

Graphy

Graphy

Graphy şirketi, 4. endüstrinin önemli bir unsuru olan 3D yazıcılar için yeni materyal (foto-kürlenebilir reçine) teknolojisinin geliştirmesinde başarılı oldu. Graphy şirketi, dünya çapında birçok ülke için doğrudan print edilebilir alignerlar için devrim niteliğindeki reçine olan TC-85 DAC'nin mucidi ve üreticisidir. Graphy'nin yayınlarına göre, bu yeni reçine sadece model yazdırma ve alignerların ısıyla şekillendirilmesinin ara adımlarını atlamaya izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda bir şekil hafızasına da sahiptir. Bu teknolojiyi kullanan şirket, dijital dökümün uluslararası ve ticari olarak mevcut olmadığı bir durumda dünyanın ilk entegre çözüm sisteminin geliştirilmesine teşvik ediyor.